понедельник, 24 апреля 2017 г.

Урок з української літератури 9 клас "Сковорода"

Значення  творчості  Григорія  Савича  Сковороди
(Особистісно-зорієнтований урок у 9 класі)

   Мета: показати неповторність творчої спадщини Г.Сковороди, його значення для розвитку української літератури, домогтися усвідомлення учнями того, що кожна людина  неповторна особистість;
   Розвивати вміння ставити навчальні завдання, здатність до моделювання, аналізу; застосовувати набуті знання практично;
   Виховувати інтерес до спадщини Г.Сковороди, прагнення поглибити знання шляхом самостійного читання творів письменника, літератури про нього.
   Ім’я уроку.  «Український Сократ, український Горацій, український Езоп»
   Цілі.
   Учні знатимуть: віхи життя та творчості Г.Сковороди, його філософську теорію «сродної праці»,  зміст байок Г.Сковороди.
   Учні вмітимуть: розповідати про мандрівне життя філософа , його значний вплив на розвиток в Україні літератури, педагогіки, музики , аналізувати байки поета, розуміти силу й фабулу, знаходити в них афоризми.
   Тип уроку.     комбінований 
   Обладнання: портрет письменника з гравюри Мате, виставка творів Г.С.Сковороди з різних видань, стенд-експозиція «Літературними стежками», презентація його творчості   
   Методи, прийоми, види, форми роботи:   випереджаючі завдання, проблемне питання, Дерево Роду, робота в групах, інтерв’ю дев’ятикласника з Г.С.Сковородою, екскурсія «Сковородинівськими стежками»

Відкритий урок в 7-у класі з української мови "Дієслово"

Тема.   Дієслово: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль. Форми дієслова (загальне ознайомлення)

Мета: поглибити знання учнів про дієслово як частину мови, його морфологічні ознаки та синтаксичну роль у реченні; ознайомити з формами дієслова; формувати уміння розрізняти дієслова і дієслівні форми; удосконалювати вміння працювати з опорними схемами, робити висновки та узагальнювати, виділяти головне; розвивати мислення, мовлення, увагу учнів; виховувати уважне ставлення до слова.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу
Обладнання: опорна схема «Дієслово», таблиці «граматичні властивості дієслова» «Синтаксична роль дієслова», план уроку, підручник, комп’ютерна презентація.
Хід уроку
                                                                    Ну що б , здавалося, слова
Слова та голос – більш нічого.
                                                               А серце б’ється, ожива,
                                         Як їх почує.
 Т.Г.Шевченко